Sprawdzone arkusze maturalne można odbierać w bibliotece w godzinach jej otwarcia.

Poniedziałek   9-13

Wtorek           12-16

Środa               9-13

Czwartek       12-16

Piątek             12-16

Informacja o dostępności prac z poszczególnych przedmiotów

będzie sukcesywnie przekazywana uczniom przez nauczycieli.

INFORMACJE DLA KLAS TRZECICH:

Ostateczne wystawienie ocen dla klas trzecich: do 22 kwietnia 2021 r.

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas trzecich:  26 kwietnia 2021 r.

Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich:  30 kwietnia 2021 r.

26.03.2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do  25 kwietnia 2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

14. 04.2021r.

Porozumienie o Współpracy,

to dokument, mający duże znaczenie dla przyszłości edukacji naszych uczniów w dwudziestym roku istnienia Liceum, który został podpisany 28 marca 2011 r. przez Rektora – Komendanta Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni dr inż. Czesława Dyrcza i dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni p. Alinę Mroczkowską.

Miało to miejsce w murach szacownej Uczelni, która za rok obchodzić będzie 90-lecie, w obecności przedstawicieli Wysokiego Senatu i reprezentacji studentów – podchorążych, wśród których byli również nasi absolwenci: Marek Bielawski i Łukasz Zarychta. Nasze Liceum reprezentowali uczniowie klas drugich i trzecich, którzy zainteresowani są podjęciem studiów na AMW oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Marcin Soszyński i Agata Kowal, a także nauczyciele deklarujący współpracę: p. Wiesława Krysztofowicz , p. Grażyna Kozak – Pawlak, p. Arkadiusz Ordyniec, p. Leszek Sobieraj, p. Wiesław Niemociński, p. Marcin Góralski i p. Daniel Czech. Podpisane Porozumienie otwiera dla młodzieży IX Liceum nowy rozdział budowy coraz wyższego poziomu edukacji, poprzez wykorzystanie potencjału naukowego Kadry Akademii Marynarki Wojennej oraz pracowni, laboratoriów, biblioteki. Współpraca obejmować będzie realizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjno-wychowawczych, kształtowanie postaw patriotycznych, w tym pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej Patronów obu społeczności, kształtowanie pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych, zwłaszcza Marynarki Wojennej, rozwijanie zainteresowań tematyką morską.

Do końca kwietnia z udziałem koordynatorów z obu stron zostanie opracowany szczegółowy harmonogram współpracy, zawierający informację dotyczącą wspólnych przedsięwzięć, terminów, sposobu ich realizacji oraz osób odpowiedzialnych. Porozumienie otwiera drogę uczniom i nauczycielom do nowych sukcesów w nauce i jest zwieńczeniem budowania historii i wizerunku naszego Liceum.