Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

Dnia 22 marca 2019r., uczniowie klas pierwszych, grupy łączonej języka francuskiego wzięli udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Teatralnym „Francuska sentencja na scenie” godnie reprezentując nasze liceum i zdobywając II miejsce z przedstawieniem «Café Bohème»! przygotowane pod opieką pani Krystyny Nowickiej-Nozdryń.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji były słowa piosenki zmarłego w ubiegłym roku barda i pieśniarza Charlesa Aznavoura : ''La Bohème,la Bohème, On était jeunes, On était fous...”

Główną rolę Charlesa Aznavoura zagrał rewelacyjnie Adrian Gawdzik (1A), Edith Piaf została odtworzona przez Weronikę Balanę (1A), rolę Zeldy Fitzgerald wykreowała Martyna Gollnau (1E), Marleny Dietrich — Kamila Kluza (1F), a Salvadora Dalego — Adam Rutka (1E). Swoje postaci wykreowali również: Maria Dolecka (1F: Ernest Hemingway), Natalia Halicka (1F: Maria Cortez Gonzalez, Magdalena Klein oraz Malwina Wilkowska (1A i 1E: kokietki), Janusz Gorczycki (1A: kelner) oraz Paulina Starosta (1E: agent nieruchomości). Nasza grupa zdobyła ponadto wyróżnienie za najlepszą charakteryzację, a także wyróżnienie słowne za najlepsze wąsy dla Adama Rutki w roli Salvadora Dalego. Mamy nadzieję na więcej takich sukcesów w przyszłych konkursach.

Tekst - Barbara Szukiewicz. 1F, zdjęcia – p. Krystyna Nowicka-Nozdryń