Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

W środę 3 kwietnia klasy pierwsze wzięły udział w Dniu Hiszpańskim (Día de la Hiszpanidad). Był to drugi dzień obchodów Dni Języków Romańskich w naszej szkole. Przedstawiciele klas pierwszych spotkali się, żeby posłuchać o kulturze państw hiszpańskojęzycznych i poznać ciekawostki na ich temat.

O Kubie opowiedziała Natalia Brzeska (1a), natomiast o hiszpańskim Toledo – Camila Chmielowska (2f). Nie zabrakło również konkursów i wielkich emocji. Po wysłuchaniu prezentacji oraz zapoznaniu się z informacjami zawartymi na plakatach, przedstawiciele klas pierwszych przystąpili do rozwiązywania quizu. Najlepsza okazała się klasa 1f, drugie miejsce zajęła klasa 1d, zaś trzecie – 1g. Rozwiązany został konkurs na najlepszy plakat: 1.miejsce Wiktoria Kąkol z 1B, 2.miejsce Rozalia Pijor z 1E, wyróżnienie Rozalia Sadowska i Jakub Jabłoński z 1A. Wszystkie klasy zostały nagrodzone słodkościami, za co serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców. Śpiewając słynne „Bailando” wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzach, a organizatorki (Pani Krystyna Nowicka-Nozdryń oraz Pani Gabriela Reclaw) mogą czuć się dumne z organizacji tak miłego przedsięwzięcia. ¡Hasta el año próximo!

Zuzanna Lucewicz 2e