Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Gry językowe są jedną z form pracy, która pozwala uczniom rozwijać swoje umiejętności w sposób bezstresowy i w miłej atmosferze. Dlatego też ucząc się niemieckiego na zajęciach lekcyjnych często wykorzystujemy gry.

Nie zawsze mamy jednak na to wystarczająco czasu w trakcie lekcji, dlatego w środę 18.12.2019 zaproponowałam swoim uczniom z klas pierwszych popołudnie z grami w języku niemieckim. Mimo, że był to gorący okres przedświąteczny 14 uczennic i uczniów z IC1, ID2, IG2 znalazło czas, aby spróbować swoich sił i sprawdzić „swój niemiecki”. 


Można było zagrać w gry typu: dooble, memory, 5 sekund, w trakcie których ćwiczyliśmy poznane na zajęciach słownictwo. Grając w grę „ Verbenduell-pojedynek czasowników” utrwalaliśmy koniugację czasowników. Natomiast gry typu Mensch ärgere dich nicht (popularny chińczyk) czy „Sprechende Karten – mówiące karty” pozwoliły nam sprawdzić swoje umiejętności budowania zdań twierdzących i pytających.

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że choć w niewielkim stopniu spotkanie to pozwoliło Wam zrozumieć, że niemiecki nie jest taki trudny. W drugim semestrze będę chciała zaprosić Was do „niemieckiego” escape room. A teraz cieszcie się feriami i odpoczywajcie ładując akumulatory na drugi semestr

Edyta Delekta