Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W piątek 21 lutego 2020 roku grupa języka francuskiego 2aef wzięła aktywny udział w wydarzeniu literacko-językowym "Co w dzisiejszym świecie oznacza być solidarnym?" w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Organizatorem było stowarzyszenie Drameducation, promotor języka i kultury francuskiej poprzez teatr. W ramach tegorocznej rezydencji 10 autorów z Francji, Szwajcarii, Kanady, Belgii i Benin miało za zadanie stworzyć utwór teatralny o tematyce solidarnościowej na 10 stronach dla 10 autorów, stąd nazwa przedsięwzięcia 10 sur 10.

Dzięki uprzejmości Drameducation, młodzież miała okazję posłuchać wrażeń pisarzy na temat ich wizji słowa „Solidarité” oraz przedstawić swoje poglądy podczas niemal dwugodzinnej debaty. Debaty nieprzeciętnej, gdyż jednym z moderatorów był wnuk Alberta Camusa, autora Dżumy, pan David Camus. Młodzież naszej szkoły miała również niespodziewaną, spontaniczną okazję porozmawiać osobiście z panem Camusem podczas wizyty w restauracji „A la française”. Była to zaiste „żywa” lekcja języka francuskiego.

Tekst i zdjęcia Krystyna Nowicka-Nozdryń