Szanowni Kandydaci!!!

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Środowe popołudnie mieliśmy okazję spędzić w naszej szkole w niecodzienny sposób. W auli odbył się „Wieczór muzyki i poezji obcojęzycznej”, w trakcie którego przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali swoje talenty uczennice i uczniowie Dziewiątki.

Na początku uroczystości głos zabrał wicedyrektor szkoły Pan Krzysztof Brodziński, który skierował do wykonawców słowa zachęty.

Następnie młodzi artyści przenieśli nas na moment do świata, w którym słowa i muzyka nabierają innych znaczeń i barw. Usłyszeliśmy wiersze znanych poetów angielskich, niemieckich, francuskich i hiszpańskich, a także wiersz napisany przez babcię jednej z uczestniczek w języku duńskim.

Tego dnia królowała jednak przede wszystkim muzyka i to zarówno klasyczna jak i rozrywkowa wykonywana w różnych językach - nawet koreańskim. Nie zabrakło również akcentu tanecznego.

Poprzez swoją wrażliwość wykonawcy wprowadzili nas w nostalgiczny nastrój, czemu sprzyjała też tematyka utworów: miłość, nadzieja, tęsknota i potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem i pozwolili nam na chwilę zatrzymać się i zadumać nad sensem życia.
Ich występy wpisały się w słowa ks. Jana Twardowskiego :”Wrażliwość to zdolność rozumienia poezji, a poezja to zdolność przekazywania czegoś z serca do serca, z duszy do duszy.” Dziękujemy Wam za to.

Mimo iż uroczystość nasza nie miała charakteru konkursu, uczniowie otrzymali na koniec w podziękowaniu za swoje zaangażowanie drobne upominki.

Chciałybyśmy serdecznie podziękować również wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do uświetnienia naszego spotkania (np. poprzez przygotowanie słodkości, dekoracji i oprawy muzycznej i technicznej ) i zaprosić wszystkich ponownie za rok na czwartą już edycję.

FOTO: p. Aleksandra Polańska - Rada Rodziców