Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

9 marca odbył się w naszej szkole finał projektu edukacyjnego "Obecność" promującego zagadnienia związane z równością płci i obecnością kobiet w świecie nauki, sztuki i polityki. Na holu w czasie długiej przerwy stanęła mównica, zabrzmiały najciekawsze mowy napisane przez młodzież z klasy 1E1. W tle zaprezentowane zostały: wystawa "Kto mi dał skrzydła? Kobiety starożytności" przygotowana również przez klasę 1E1 oraz zdjęcia w konkursie: "Słynne kobiety" w opracowaniu pani Doroty Twarowskiej.


Zwieńczeniem projektu będzie premiera filmu "Płaszcz" zrealizowanego w Studiu Miniatur Szkolnych Ruchome Schody działającym przy IX LO. Scenariusz i reżyseria: Beara Filipp, zdjęcia do filmu stworzył Maciej Müller, utalentowany uczeń klasy 1E1, laureat etapu powiatowego XII Wojewódzikiego Konkursu Fotograficznego "Mieszkańcy Ziemi". Szczegóły niebawem, serdecznie zapraszamy na projekcję.
autorka projektu Beata Filipp