INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Premiera RP z dnia 21 listopada 2020 r.zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 22 grudnia 2020 r.

wystawienie ocen proponowanych na semestr w IX LO:do 4 grudnia 2020 r.(termin nie uległ zmianie)

zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, podanie propozycji ocen na pierwszy semestr odbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 9 grudnia 2020 r. w godzinach 17.30 – 19.00 (termin nie uległ zmianie)

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

przerwa świąteczna:od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 r.

ferie zimowe:od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r.

ostateczne wystawienie ocen na semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.                                         

klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

 

26.11.2020 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

 ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

 

  1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.   



    Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

 

Dnia 21 maja 2015 r. na Sopockim Stadionie Lekkoatletyczynym odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkoatletyce. Uczniowie Sopotu i Gdyni rywalizowali w biegach sprinterskich, średnich, długich, skokach w dal i wzwyż oraz w pchnięciu kulą  i rzutem oszczepem. Cała reprezentacja "Dziewiątki" zdobyła cenne punkty dla naszego liceum i osiągnęła wspaniałe rezultaty. Zdobyliśmy w sumie  3 złote  medale,  jeden srebrny i jeden brązowy.

Wyniki przedstawiają się następująco :

I miejsce w biegu na 100 m - Julia Okuń I d

I miejsce w rzucie oszczepem - Maciej Bielas kl. II a

I miejsce w biegu sztafetowym 4x100 m -  Patrycja Paszkowska kl II b, Julia Szymankiewicz kl. I d, Weronika Kowalik kl I d, Julia Okuń kl. I d

II miejsce w skoku w dal - Julia Okuń kl. I d

III miejsce w biegu na 1500 m - Jakub Urban kl.II b

IV miejsce w biegu na 100 m - Patrycja Paszkowska kl. II b

VI miejsce w biegu sztafetowym 4x100 m - Łukasz Skórski kl. I c, Michał Możejko kl.I a, Jakub Urban kl. II b, Paweł Szajda absolwent.

VII miejsce w skoku w dal - Marta Neumueller kl. II a

VIII miejsce w biegu na 800 m - Julia Dąbrowska kl. II b

Serdecznie gratulujemy uczniom doskonałych rezultatów i dziękujemy za udział w zawodach.

Magdalena Tężycka  i Katarzyna Szeleźniak – Białkowska

 Fot. Alicja Małyga kl. II B