INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Premiera RP z dnia 21 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 22 grudnia 2020 r.

• przerwa świąteczna: od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 r.

• ferie zimowe: od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r.

• wystawienie ocen proponowanych na semestr w IX LO:do 4 grudnia 2020 r. (termin nie uległ zmianie)

• zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, podanie propozycji ocen na pierwszy semestr odbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy 9 grudnia 2020 r. (termin nie uległ zmianie)

• ostateczne wystawienie ocen na semestr pierwszy: do 22 stycznia 2021 r.

• klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:
    26 stycznia 2021 r. (wtorek)

26.11.2020 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Jest taki dzień. Magiczny dzień pojednania, radości i dobrych życzeń, obchodzony niemalże pod każdą szerokością geograficzną w atmosferze ciepła i miłości. Łączy się z nim wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Ku naszej radości ten piękny zwyczaj zagościł na dobre w „Dziewątce”, gdzie od kilku lat w tygodniu przedświątecznym odbywa się  Szkolny Konkurs Kolęd w Językach Obcych.

W poniedziałek 19 grudnia od rana już można było poczuć  świąteczny nastrój tej niepowtarzalnej imprezy. Z wszelkich zakamarków naszej szkoły (a jest ich niemało  w nowym budynku) dochodziły dźwięki kolęd, po korytarzach przemykały anioły, mikołaje, renifery..... To uczniowie pierwszych klas dokonywali ostatnich przygotowań do swoich  występów w językach obcych: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, ukraińskim, a nawet...japońskim, aby na konkursie zademonstrować swą kreatywność i wysoki poziom artystyczny.

Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim obecnym na sali, a występy oczarowały publiczność i jury, które zadecydowało o trzech głównych nagrodach:

I miejsce  wyśpiewała i wytańczyła  klasa IE

II miejsce zajęła  klasa IB

III miejsce  zajęła klasa ID

Jury wyłoniło i nagrodziło wyróżniające się postaci: człowieka-choinkę, akordeonistkę ,

bębniarza, Frozen, solistę z IF, pomysł na rekwizyty.....

Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę i świąteczny nastrój.!!!!

Do zobaczenia za rok !!!

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują Radzie Rodziców za finansowe wsparcie konkursu, bez którego nie byłby możliwy zakup wspaniałych nagród dla zwycięzców i pozostałych uczestników .

Ewa Majewska, Gabriela Reclaw, Joanna Stenka