Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

Dnia 10 listopada o godzinie 10:00 w Orłowie odbył sie przemarsz dzielnicowy z okazji Święta Niepodległości. Udział brały Szkoły Podstawowe nr 8 i 11, IX Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Zespół Szkół Plastycznych, Związek Piłsudczykow w Gdyni oraz Klub Seniora. Parada rozpoczęła sie przy stacji Orłowo, a celem przemarszu było orłowskie molo, gdzie odbyła sie część artystyczna. Każdą szkołę reprezentował jeden uczeń, który miał za zadanie przedstawienie wybranego przez siebie utworu literackiego bądź muzycznego przed liczną publicznością. Usłyszeliśmy takie dzieła, jak "Gawęda o miłości Ziemi Ojczystej" Wisławy Szymborskiej, "11 listopada" Ludwika Wisznewskiego oraz "Legiony". Dziewiąte Liceum reprezentowała Zuzanna Reimont z klasy 1F, która zaśpiewała piosenkę "W listopadzie". Na koniec Przewodnicząca Rady Miasta Gdynia Pani Joanna Zielińska zabrała głos chcąc podziękować nam za liczne przybycie oraz zaprosić na wieczorne przejście ulicą Świętojańską  pochodniami oraz na gdyńską  paradę 11 listopada. Po miłych słowach pani przewodniczącej wróciliśmy do szkoły, aby kontynuować obchody Dnia Niepodległości.
tekst: Patrycja Strzemkowska, kl.1E
fot. Aleksandra Koleśnik kl. 1E.

więcej zdjęć niebawem w Galerii