Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

Uczeń klasy II b Piotr Weissgerber trenuje tradycyjną sztukę walki taekwondo i odnosi w tej dziedzinie  znaczące sukcesy.

21 maja w Kłobucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo, w których wzięło udział 120 zawodników z całej Polski. Z dumą informujemy, że nasz uczeń zajął pierwsze miejsce/złoty medal i tym samym zdobył tytuł mistrza Polski w konkurencji indywidualnych walk juniorów do 75kg. oraz drugie miejsce/srebrny medal  w konkurencji technik specjalnych.

Wcześniej uczestniczył także w Mistrzostwach Europy, które odbyły się na przełomie kwietnia i maja w Tempere w Finlandii.

Reprezentacja Polski po raz 24 z rzędu zajęła 1 miejsce w klasyf kacji medalowej, odbiegając od reszty państw na odległość iście kosmiczną, bowim zdobyła 21 złotych medali, a Rumunia jako drugi zespół "tylko" 8 złotych krążków. Piotr spisał się, nomen omen, na medal- pomógł w zdobyciu 4 medali w konkurencjach drużynowych. Były to 2 złote ( w drużynowych ukladach i testach sily) 1 srebrny (w drużynowych technikach specjalnych ) i 1 brązowy ( w drużynowch walkach). W indywidualnych konkurencjach tez wypadł świetnie zdobywając w testach siły 5 miejsce. Jesteśmy pod wrażeniem i serdecznie gratulujemy.