INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Premiera RP z dnia 21 listopada 2020 r.zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 22 grudnia 2020 r.

wystawienie ocen proponowanych na semestr w IX LO:do 4 grudnia 2020 r.(termin nie uległ zmianie)

zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, podanie propozycji ocen na pierwszy semestr odbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 9 grudnia 2020 r. w godzinach 17.30 – 19.00 (termin nie uległ zmianie)

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

przerwa świąteczna:od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 r.

ferie zimowe:od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r.

ostateczne wystawienie ocen na semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.

klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

26.11.2020 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

08 listopada 2017r. w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni rozpoczęły się pierwsze w historii Gdyni Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt. W fazie grupowej nasze reprezentantki pewnie i zdecydowanie pokonały rywalki z  ALO 4:1 oraz ZSAE 4:1 i z pierwszego miejsca awansowały do finału. Ten odbył się 10 listopada i zagrały w nim drużyny III LO, VI LO, IX LO oraz ALO. W pierwszym meczu "Dziewiątka" uległa reprezentacji VI LO 4:1. W kolejnym spotkaniu z zespołem ALO rozegrał się prawdziwy horror.

Przez znaczną większość meczu nasze zawodniczki wygrywały 2:0, by w końcu w przedostatniej minucie ALO doprowadziło do remisu.  Jedna minuta wystarczyła Paulinie Lewandowskiej, aby wyprowadzić naszą drużynę z opresji i strzelić dwie bramki (4:2). No cóż Paulina ..... nazwisko zobowiązuje :) W ostatnim pojedynku dziewczęta starły się z drużyną III LO. Moment zmęczenia fizycznego oraz rozprężenia psychicznego po uprzednim meczu szybko wykorzystały rywalki wychodząc na prowadzenie. Pomimo bardzo dużych chęci, nasze atakujące nie były wstanie zdobyć zaciekle bronionej bramki "Trójki". Ten mecz należał również do Pauliny Lewandowskiej, która dosłownie w ostatnich sekundach zdobyła bramkę na wagę remisu 2:2 oraz wicemistrzostwa Gdyni. Teraz przed dziewczynami baraże o wejście do Półfinału Wojewódzkiego. Cała drużyna spisała się na medal, ale z tego miejsca chciałabym wyróżnić bramkarkę  Paulinę Makurat , która doskonale poradziła sobie w tej roli!
A oto srebrne medalistki: Zosia Klemensowska 1b, Sandra Runowicz 1d, Weonika Szatanik 1e, Paulina Makurat 1e, Sara Zielińska 1f, Paulina Lewandowska 2c, Wiktoria Birsan 2c, Sandra Staniszewska 2d, Roksana Dawidowska, Agata Kolatowska 3a, Maja Jahnz 3g.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wielkie emocje!
Katarzyna Szeleźniak-Białkowska