Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Za nami, całą społecznością IX Liceum trudny czas strajku. Chcielibyśmy Państwu bardzo serdecznie podziękować za okazane wsparcie. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za zrozumienie, iż nadrzędnym celem tej walki było dobro polskiej szkoły i każdego ucznia.

Chcielibyśmy również zwrócić się do Maturzystek i Maturzystów. Podjęliśmy wszelkie starania, aby zminimalizować uciążliwe skutki naszego protestu, np. poprzez dokonanie klasyfikacji uczniów klas trzecich przed rozpoczęciem akcji strajkowej. Wierzymy w Wasz sukces i będziemy za Was trzymać kciuki.

         Dziękujemy, że nie poddaliście się negatywnej propagandzie medialnej     i zrozumieliście nasze postulaty. Dowodem tego był na przykład list skierowany do Pani Minister Anny Zalewskiej, który zredagowali nasi Uczniowie, Absolwenci     i Rodzice oraz inne osoby zatroskane o stan polskiej edukacji. Świadczy to o tym, że naszą pracą zyskaliśmy Państwa szacunek i zaufanie. Jesteśmy wdzięczni za wyrazy wsparcia, za Waszą obecność w szkole każdego dnia, za pyszne ciasta. Jesteśmy dumni z wystąpień publicznych naszych uczniów, które świadczą o ich obywatelskiej dojrzałości .  

         Szkoła bez ucznia jest pusta i traci swój sens. Wracamy do naszych obowiązków, jednak kontynuujemy walkę o przemyślane zmiany w edukacji,     o nowoczesną i mądrą szkołę, którą tworzą uczniowie, rodzice i nauczyciele, o nasze wspólne miejsce.

                                                                                             

                                                                                                                                                Pozdrawiamy serdecznie.

                                                     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Zakładowy Komitet Strajkowy 

w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni