Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Grupa uczniów z IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni w dniach 21-25.05.2019 wraz z nauczycielkami Danutą Paszak i Gabrielą Reclaw uczestniczyła w drugim spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu Erasmus plus - Career Steps Aspirations For All. Tym razem młodzież spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Wielkiej Brytanii, Rumunii, Turcji i Włoch w przepięknym Pozzuoli, miasteczku położonym niedaleko Neapolu.

 

Realizując założenia projektu wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje CV, a następnie mieli okazję poznać tajniki pracy w gastronomii i turystyce. Zwiedziliśmy również okoliczne atrakcje turystyczne, odkrywając uroki uliczek Neapolu, tajemniczość Pompei i wulkanicznych kalder. Wspólnie spędzony tydzień to również czas nawiązywania znajomości, dzielenia się doświadczeniami, poznawania nowych kultur oraz przełamywania barier.

 

 

 

Młodzież pełna wrażeń ze łzą w oku żegnała się ze swoimi kolegami i koleżankami. Następne spotkanie w Gdyni. Już się przygotowujemy i czekamy z niecierpliwością na naszych gości.

Tekst: D. Paszak

Zdjęcia: G. Reclaw