Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie większości klas pierwszych (ale nie tylko) mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych formach zajęć. Połączenie lekcji wychowania fizycznego z matematyką? Dlaczego nie!? Lekcje interdyscyplinarne, bo o nich mowa, niewątpliwie wpływały na atrakcyjność zajęć, a ogromne zaangażowanie uczniów podczas przebiegu tych lekcji powodowały ogromną radość i wolę rywalizacji w duchu fair play.

Zmaganie się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi, połączone z wysiłkiem fizycznym, nie było dość prostą sprawą. Zadaniom towarzyszyły ogromne emocje, było również skupienie i współpraca w zespole. Kolejnym pomysłem była gra planszowa wielkiego formatu i połączenie lekcji wychowania fizycznego z biologią, przyrodą i anatomią. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż uczniowie mogli zrobić sobie powtórkę materiału w sposób bardziej zabawowy z nutką rywalizacji. Na lekcjach nie zabrakło również tematyki dotyczącej zdrowego odżywiania oraz wartości kalorycznych i odżywczych owoców. Robiliśmy kolorowe sałatki owocowe. Było smacznie i zdrowo 😊 Dopełnieniem lekcji były wspólne wyjścia na deptak orłowski, gdzie uczniowie mogli się wyciszyć duchowo i zregenerować siły.

Agnieszka Ławicka