Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

W środę 26.09.2019 gościliśmy w szkole dwoje naszych absolwentów: Natalię Dargę i Filipa Wereszczyńskiego, którzy spotkali się z  uczniami klas pierwszych, aby podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami zdobytymi dzięki znajomości języka niemieckiego. Filip pracował w czasie wakacji w Niemczech, a Natalia jest zatrudniona obecnie w niemieckiej firmie Bayer w Gdańsku.

 

Poniżej link do prezentacji " Jak uczyć się języka niemieckiego

 

Oboje opowiedzieli nam o tym, jak uczyli się niemieckiego, o swoich „językowych wzlotach i upadkach” oraz o tym, jakie możliwości otworzyły się przed nimi dzięki znajomości tego języka. Konkluzja była jedna: chcąc znaleźć w przyszłości ciekawą i dobrze płatną pracę należy często wykazać się znajomością innego języka niż tylko angielski. Tym językiem w Trójmieście jest najczęściej niemiecki.

W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali również prezentacji nt. ”Jak uczyć się języka niemieckiego”, którą można pobrać z naszej strony. Oprócz wskazówek dotyczących technik uczenia się języka obcego, znajdują się w niej również nazwy aplikacji, stron internetowych, tytuły niemieckich filmów i seriali pomocnych w nauce. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozwoliło uczniom dostrzec walory języka niemieckiego z perspektywy jego atrakcyjności w życiu.