Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

My, uczniowie klasy 2 F o profilu lingwistycznym, spędziliśmy czwartek 14 listopada 2019 roku naprawdę wyjątkowo. Dzięki uprzejmości Straży Granicznej mieliśmy możliwość dowiedzieć się,...
jak wygląda codzienna służba Strażników w Gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Po otrzymaniu specjalnych przepustek zobaczyliśmy  lotnisko "od kuchni".
Przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa, prześledziliśmy drogę, jaką pokonują bagaże, zwiedziliśmy miejsca odpraw i kontroli dokumentów, byliśmy w rękawie lotniczym, a także obserwowaliśmy z bliska, co dzieje się na pasie startowym. Udało nam się nawet wejść do środka jednego z treningowych samolotów. Mieliśmy możliwość zwiedzić punkt Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie wysłuchaliśmy jak wygląda akcja gaśnicza i zobaczyliśmy imponujące wozy strażackie. Obejrzeliśmy sprzęt pirotechniczny, a klasowa ochotniczka zdecydowała się przymierzyć specjalny strój pirotechnika. Szczególnie spodobał nam się pokaz przygotowany przez psich przewodników, podczas którego urocze i pełne energii owczarki belgijskie pokazały, jak szybko potrafią znaleźć niebezpieczne przedmioty i substancje. Dzisiejszy dzień był zarówno pouczający, jak i pełen atrakcji. Przekonaliśmy się, że praca w Straży Granicznej jest naprawdę ciekawa i satysfakcjonująca.

tekst i foto: Magda Wojculewicz-Grabowska