Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

W dniu dzisiejszym uczennice: Natalia Kwidzińska (IIA) i Klaudia Mrozik (IIb) oraz uczeń Jakub Sobczak (IIB) wzięli udział w zespołowym konkursie zorganizowanym przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego.

Tytuł konkursu brzmiał „Alles aufs Spiel setzen – postawić wszystko na jedną kartę” i dotyczył znajomości 150 niemieckich związków frazeologicznych.

Zwei Fliegen mit einer Klappe s chlagen.

Upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

W I pisemnej części konkursu uczennice i uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami w formie testu, który sprawdzał stopień opanowania przez nich niemieckich idiomów. Po tej części konkursu nasza grupa uplasowała się na III miejscu i zakwalifikowała się wraz z 4 innymi zespołami do ustnej części finałowej. Dzięki wspaniałym odpowiedziom w tej części wywalczyliśmy ostatecznie rewelacyjne II miejsce.

Całej trójce należą się ogromne gratulacje – co najmniej z dwóch powodów. Konkurencja była naprawdę bardzo duża – do konkursu zgłosiło się około 40 zespołów z całego województwa, a idiomy, których znajomością musieli wykazać się nasi uczniowie nie były wcale proste i jednoznaczne. Poza tym trzeba było umieć zastosować je w kontekście, znać ich tłumaczenie po polsku oraz wyjaśnić ich znaczenie po niemiecku.

W imieniu swoim i pozostałych nauczycielek języka niemieckiego jeszcze raz Wam serdecznie gratuluję. Jest to Wasz duży SUKCES

Edyta Delekta