Szanowni Kandydaci!!!

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

We wtorek 4. lutego odwiedziła naszą szkołę pani Justyna Mazurek - Schramm reprezentująca Fundację Kultury Irlandzkiej.

W ramach realizowanego w IX Liceum projektu – „Irlandia w Szkole” uczniowie zapoznali się z postacią św. Patryka, z tradycjami oraz kulturą Irlandii. Mieli okazję poznać zasady narodowego sportu - hurlingu oraz przymierzyć strój do tańca irlandzkiego.

Uczniowie ulegli urokom przepięknych krajobrazów, między innymi wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takich jak Grobla Olbrzyma, Skelling Michael i Newgrange. Zajęcia były cenną i inspirującą formą zapoznania się z krajobrazem, historią i dorobkiem Irlandii – jednego z krajów anglojęzycznych.

Koordynatorki projektu :
Danuta Paszak, Beata Grasza