Szanowni Kandydaci!!!

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym na temat "Zjawiska optyczne w przyrodzie"

Prosimy o zapoznanie się z podanym poniżej regulaminem

I Organizatorka konkursu

Nauczycielka fizyki w IX LO w Gdyni: mgr Alicja Rogowska.

II Cele konkursu

1. Kształtowanie umiejętności dostrzegania różnorodnych zjawisk optycznych w otaczającej przyrodzie.
  2. Rozwój kreatywnego myślenia młodzieży poprzez planowanie i przeprowadzenie ciekawych eksperymentów fizycznych z udziałem światła.
  3. Rozwijanie i doskonalenie umiejętności fotografowania.
  4. Prezentacja najciekawszych tematycznie zdjęć i wykorzystanie ich w nauczaniu fizyki.

II Warunki udziału

Konkurs jest adresowany do indywidualnych uczestników – uczniów IX LO w Gdyni. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie lub osobiste dostarczenie do nauczycielki fizyki własnoręcznie wykonanych zdjęć, przedstawiających dowolne zjawiska optyczne zachodzące w przyrodzie lub świadome wyeksponowane w przeprowadzonym przez ucznia eksperymencie.

Oceniane będą zdjęcia  barwne lub czarno – białe, w formacie 15x21 , poprawne technicznie.

Nagrody:

• rzeczowe,
  • oceny z fizyki:
    • I miejsce - celujący z wagą 3,
    • II miejsce - bardzo dobry z wagą 3,
    • III miejsce - bardzo dobry z wagą 2,
  • dyplomy,
  • punkty z zachowania.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach:

1. fotografie przedstawiające określone zjawiska optyczne zaobserwowane w otaczającej przyrodzie
  2. serie zdjęć ilustrujące eksperymenty fizyczne z udziałem światła.

Prosimy o podanie w wysłanym pliku następujących danych: nazwisko i imię oraz klasę oraz nazwa zjawiska lub eksperymentu.

Termin zgłaszania prac:  2 marca 2020 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 marca 2020 roku.

• Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej IX LO.
  • Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w czasie obchodów Dnia Liczby Pi.
  • Prace wyróżnione i nagrodzone zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
  • Prace nadesłane na konkurs stanowią własność organizatora.
  • Prace niesamodzielne zostaną zdyskwalifikowane.

Niech udział w konkursu fizyczno – fotograficznym stanie się dla Was pasjonującą edukacyjną przygodą.

Informacji o konkursie udziela i prace przyjmuje:

nauczycielka fizyki Alicja Rogowska alicjarogi@o2.pl