INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Premiera RP z dnia 21 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 22 grudnia 2020 r.

• przerwa świąteczna: od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 r.

• ferie zimowe: od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r.

• wystawienie ocen proponowanych na semestr w IX LO:do 4 grudnia 2020 r. (termin nie uległ zmianie)

• zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, podanie propozycji ocen na pierwszy semestr odbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy 9 grudnia 2020 r. (termin nie uległ zmianie)

• ostateczne wystawienie ocen na semestr pierwszy: do 22 stycznia 2021 r.

• klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:
    26 stycznia 2021 r. (wtorek)

26.11.2020 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Biblioteka szkolna włącza się do akcji   „Ogólnopolskie wybory książek”, organizując w dniach 19  i 20 marca (czwartek i piątek) szkolne głosowanie na książki uznane za interesujące i chętnie czytane przez młodzież.

Uważasz, że przyszedł czas na zmiany na listach lektur? Już dziś zastanów się, na które książki zagłosujesz. Głosowanie  odbędzie się na lekcjach języka polskiego!

Klasy odwiedzi mobilna Komisja Wyborcza z urną wyborczą i kartami do głosowania.

Podaj tytuły 1- 3 najciekawszych książek, które czytałeś w ostatnim czasie.

Nie czekaj, aż wybiorą za Ciebie. Możesz mieć wpływ na nową listę lektur szkolnych.

Z akcji zostanie sporządzone  sprawozdanie, które zostanie przekazane pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i  gustach czytelniczych uczniów.

Barbara Buller