Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 13 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

SZANOWNI KANDYDACI ZAKWALIFIKOWANI DO IX LICEUM

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00) potwierdzenie woli nauki kandydatów zakwalifikowanych do IX LO przez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

- oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny jest w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych do IX Liceum
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

Przyjaciele z Bonn w ramach wymiany polsko - niemieckiej odwiedzili Gdynię w dniach  15-22 września 2015

Wtorek, 16 września

Po szkole razem ze swoimi rodzinami pojechaliśmy na lotnisko żeby przywitać grupę niemiecką i zabrać ich do swoich domów. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Po 20 minutowym spóźnieniu, w czasie którego zaczęliśmy się już lekko stresować w końcu mogliśmy zabrać ich do siebie, poznać siebie nawzajem i przygotować się na następny dzień.

Środa, 17 września

Cała grupa spotkała się w szkole na zajęciach integracyjnych i zapoznawczych, a po nich udaliśmy się na zwiedzanie Gdyni i opowiadaliśmy grupie niemieckiej o najważniejszych miejscach w Gdyni, między innymi Sea Towers, Błyskawica, Dar Pomorza, Oceanarium i wiele innych. Po wyczerpującym zwiedzaniu na rozluźnienie udaliśmy się do Experymentu. A wieczorem, już poza planem spotkaliśmy się wszyscy razem na plaży.

Czwartek, 18 września
Całą grupą pojechaliśmy do obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Wszyscy bardzo przeżyliśmy tą wycieczkę, a w szczególności część niemiecka. Po zwiedzeniu obozu pojechaliśmy do Gdańska na obiad. Powiedziano nam, że będziemy jeść w ekskluzywnej restauracji. Okazało się to jednak zwykłym żartem – ekskluzywną restauracją był bar mleczny na ul. Długiej.

Piątek, 19 września
Pojechaliśmy razem z uczniami niemieckimi na naszą wycieczkę integracyjną do Tuchomia. Tam Niemcy mogli przyglądać się zmaganiom klas pierwszych z różnymi zadaniami, a także samemu wziąć w nich udział.

Sobota, 20 września
Pojechaliśmy do Gdańska do Muzeum Solidarności, gdzie mogliśmy dowiedzieć się wielu rzeczy o historii wolnej Polski. Zjedliśmy także obiad w restauracji Panorama, z której rozchodzi się niesamowity widok na cały Gdańsk.

Niedziela, 21 września
Niedziela była dniem do dyspozycji rodzin. Każdy z uczestników wybrał się gdzieś ze swoim kolegą/koleżanką z Niemiec. Pod wieczór spotkaliśmy się wszyscy razem w Jumpcity. Wszyscy świetnie się bawili. Zanim rozeszliśmy się do swoich domów poszliśmy razem do McDonald’s coś zjeść. Siedzieliśmy tam i gadaliśmy do późna.

Poniedziałek, 22 września
Rano poszliśmy do szkoły na 2 lekcje, aby niemieccy uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądają lekcje w polskiej szkole. Po niedługim czasie spędzonym w liceum pojechaliśmy do Sopotu. Na miejsce dojechaliśmy wszyscy, za wyjątkiem nauczycielki z Niemiec. Wysiadając całą grupą nie zauważyliśmy, iż w autobusie została jedna osoba… Na szczęście wszystko dobrze się skończyło – znaleźliśmy się na molo i poszliśmy razem ”zwiedzać” Sopot. Gdy zobaczyliśmy już wszystko i zjedliśmy obiad pojechaliśmy razem do Riviery, następnie na pożegnalną uroczystość w naszym liceum. Przedstawialiśmy woje projekty, nad którymi ciężko pracowaliśmy. Impreza była bardzo zabawna, wszyscy świetnie się bawiliśmy.