Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 13 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia w przypadku zaistnienia wolnych miejsc


SZANOWNI KANDYDACI ZAKWALIFIKOWANI DO IX LICEUM

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00) potwierdzenie woli nauki kandydatów zakwalifikowanych do IX LO przez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

- oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

      - 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

      - odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

      - karty zdrowia

      - wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny jest w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych do IX Liceum 
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

 

25 kwietnia celebrowaliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Klasy I i II uczestniczyły w auli w wielkim finale projektu "Uwolnij książkę". Obejrzeliśmy reklamy społeczne propagujące czytelnictwo,  nakręcone przez klasę Ib pod opieką Pani Beaty Filipp w  Teatrze Szekspirowskim oraz filmową inscenizację Makbeta, w której wystąpiły m.in. "trzy wiedźmy" z klasy Ie, przygotowane przez Panią Olgę Malicką- Kowalczyk. 
Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów na projekt okładki książki. Zwyciężyła zainspirowana prozą Stephena Kinga Julia Olszewska z klay Ib, II miejsce zajęła Julia Fierke z Ib, a III - Oliwia Manthey z Ic . W konkursie na  najciekawszy projekt pocztówki "Czytaj z Gdynią" I  miejsce zajęła Weronika Sugalska z klasy Ib, II - Laura Olszewska, a III Daria Rohde i Natalia Konkel. Jury doceniło także autorów eklibrisów, których bardzo wiele wpłynęło w tym roku na konkurs - zwyciężył Jan Zielonka z klasy Ic, bardzo ciekawe prace wykonali także Wiktoria Płocka z If  i Roksana Dawidowska z Ib- II miejsce oraz Adrian Stencel z I c - III miejsce. Z projektów ekslibrisów biblioteki szkolnej najbardziej spodobała się praca Wiktorii Leszczyńskiej. Nagrody w postaci kart podarunkowych do Empiku ufundowała Rada Rodziców.
Zainteresowanie publiczności wzbudził konkurs-zagadka na najbardziej oryginalne przebranie za postać literacką- podpowiedzią w identyfikacji były odpowiedni dobrane cytaty. Najciekawiej zaprezentował się w stroju z epoki Fausta- Michał Lubiejewski z Ia. Imprezę zakończył multimedialny konkurs na temat książek. Uczniowie klasy Ia rozdawali wychodzącym jednodniówkę "Czytam," która pojawia się  tradycyjnie z okazji Święta Książki w naszej szkole. 
 Na korytarzach i w holu przed biblioteką pojawiły się plakaty propagujące czytanie, hasła czytelnicze, wystawki prezentujące nagrodzone prace plastyczne. Można było obejrzeć gazetki poświęcone historii  ekslibrsu i obejrzeć znaki własnościowe książek znanych pisarzy.
Przed biblioteką "uwalniano książki" w szkolnym bookcrossingu po hasłem: Weź - Przeczytaj - Podaj dalej. 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Barbara Buller