INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Premiera RP z dnia 21 listopada 2020 r.zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 22 grudnia 2020 r.

wystawienie ocen proponowanych na semestr w IX LO:do 4 grudnia 2020 r.(termin nie uległ zmianie)

zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, podanie propozycji ocen na pierwszy semestr odbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 9 grudnia 2020 r. w godzinach 17.30 – 19.00 (termin nie uległ zmianie)

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

przerwa świąteczna:od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 r.

ferie zimowe:od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r.

ostateczne wystawienie ocen na semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.

klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

26.11.2020 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Od 11 lat propagujemy czytelnictwo w naszej szkole, obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Przez ten czas wiele się wydarzyło, wyszliśmy ze szkoły na ulicę, kręciliśmy etiudy filmowe i reklamy społeczne propagujące czytelnictwo, uwalnialiśmy książkiw specjalnej akcji bookcrossing, organizowaliśmy konkursy na okładki książek i ekslibrisy, wydawaliśmy jednodniówkę „Czytam”. Walory projektu doceniło Wydawnictwo Nowa Era – wygraliśmy V edycję Projektu z Klasą.

Co nowego w tym roku?

Ruszamy z dyktandem: „Chwyć byka za rogi!”, bez krwi, ale za to w pocie czoła. Żaden byk nie ucierpi, lecz my nie damy się bykom w języku polskim! Olé!

Na scenie szkolnej: „Jestem Julią” – monolog z dramatu „Romeo i Julia” Williama Szekspira w wykonaniu naszych uczennic.

W holu Wety, czyli słodkości (inspirowane kuchnią staropolską i „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza), a także szarlotki wg przepisu z domu rodzinnego poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Tegoroczne reklamy społeczne propagujące czytanie kręciły się wokół książki i… jabłka. Przez wszystkie lata szkolne nakręciliśmy kilkanaście reklam społecznych poświęconych książkom.

Oprócz nowości znane konkursy na: ekslibris, pocztówkę „Czytaj z Gdynią” oraz okładkę książki.

Zachęcamy do twórczej zabawy !

Koordynatorki projektu: Beata Filipp i Olga Malicka-Kowalczyk

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

OLEJNE JABŁKA

Jabłko z modrym konturem, kwadratowo krzywe,
pociągnięte zielenią, kt
óra kraplak plami,
ma na policzku białe światełko, jak żywe,
i jest jabłkiem przy jabłku, w jabłkach, pod jabłkami.

Talerz czarno-niebieski, a nad tym przepychem
draperia wisi w fałdach z ciepłego kamienia.
Zaś na obrus, gdzie biele cynkowe śnią ciche,
toczy się – jeszcze jabłko - z modrym krążkiem cienia
.

Szarlotka dla Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Tę właśnie szarlotkę piekła dla niej kucharka w rodzinnej Kossakówce.

Ciasto:

3 gotowane żółtka

200 g masła

cukier waniliowy

400 g mąki krupczatki

150 g cukru

trochę soli

750 g kwaskowatych jabłek (reneta lub antonówka)

3/4 szklanki rodzynek

łyżka grubego, kryształowego cukru

mielony cynamon

Obierz jabłka, pokrój w dużą kostkę, przełóż do rondla i podduś, aż zaczną się rozpadać, potem posyp cukrem i cynamonem. Rodzynki umyj w ciepłej wodzie, odsącz. Zagnieć ciasto, wywałkuj okrąg wielkości formy tortowej, trochę ciasta odłóż na dekoracyjną kratkę. Na lekko natłuszczoną formę połóż okrąg ciasta, brzegi lekko unieś, nałóż masę jabłkową wymieszaną z rodzynkami, na wierzchu ułóż kratkę z wałków ciasta lub po prostu ciasto 'poszczyp' na małe kawałeczki. Piecz 55 min
w temperaturze 200 st. C.