W dniu 4.12.2014r. w Urzędzie Miasta Gdyni odbyła się uroczysta gala „Zasłużony dla Krwiodawstwa w Gdyni”. Nasze Liceum reprezentował poczet sztandarowy, uczniowie wraz z opiekunami p. Danielem Czechem i  p. Leszkiem Sobierajem. Głównym punktem uroczystości było odznaczenie gdyńskich krwiodawców odznaką honorową „Zasłużony dla krwiodawstwa w Gdyni”.
Zaszczytu tego dostąpiła również, poprzez odznaczenie sztandaru IX LO, społeczność naszego Liceum, zarówno teraźniejsza jak i z lat ubiegłych.


Wśród odznaczonych znaleźli się między innymi:
Przewodniczący Rady Miasta Gdyni – Zygmunt Żmuda-Trzebiatowski, radny – Kamil Góral, Ks. Dr. Edmund Skalski, Jan Lankau, Krzysztof Wasilewski, Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi.
Po uroczystym wręczeniu odznak zaproszeni goście wpisali się do księgi pamiątkowej.