Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

Tradycje związane z przedstawieniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi mają w Polsce bogatą historię. Herod, diabły i anioły zadomowiły się w świadomości każdego z nas. Młodzież  z naszej szkoły bardzo chętnie podtrzymuje tę tradycje i jak co roku  przygotowała jasełka. Scenariusz napisały uczennice: Natalia Lademann z klasy III E i Martyna Kondrat z klasy III A.

Przedstawienie pt. „Szopa” zaprezentowano na spotkaniu opłatkowym Związku Sybiraków, a następnie wystawiono je w szkole dla pracowników i uczniów. 7 stycznia 2015 r. przedstawiono jasełka podczas XV Gdyńskiego Przeglądu Jasełek. W konkursie tym zajęliśmy II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a wyróżnienie indywidualne otrzymała Oliwia Wieczorek z klasy III D. Już po raz piętnasty nasza szkoła była współorganizatorem Gdyńskiego Przeglądu Jasełek. Jubileuszowa gala miała miejsce 11 stycznia 2015 r. w Teatrze Miejskim w Gdyni.