Szanowni Maturzyści

7 lutego 2021 roku mija czas składania ostatecznych deklaracji wyboru przedmiotów zdawanych podczas egzaminu maturalnego.

→ Zapraszamy wszystkich, którzy do tej pory nie nanieśli poprawek na deklaracji składanej we wrześniu 2020 roku.

→ naniesienie poprawek na deklaracji przez wszystkich maturzystów jest konieczne ze względu na brak konieczności zdawania egzaminów ustnych w obecnym roku szkolnym.

Sekretariat jest czynny dla Was od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00

Odwiedzających prosimy o zachowanie reguł reżimu sanitarnego.

Dyrekcja IX Liceum

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r.  zajęcia  lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 31 stycznia 2021 r.

Ostateczne wystawienie ocen za semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

Zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami (m.in. podanie ocen za semestr pierwszyodbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 3 lutego 2021 r. w godzinach 17.30 – 19.00

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

15.01.2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Uczennica klasy Ia- Anna Głodowska wraz z panią Anną Hochleitner w roli opiekuna, w dniach 12-14 czerwca wyjechała na XXI Ogólnopolski Finał Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" w Ostródzie. Towarzyszyła im w tej delegacji szóstka pozostałych laureatów gdyńskiej edycji tego konkursu.

Anna jako przedstawicielka Gdyni  oraz naszej szkoły miała szansę uczestniczyć w wielu atrakcjach zapewnionych w Ostródzie, między innymi; w koncercie zespołu November Project i Łąki Łan, w zwiedzaniu muzeum na polu Grunwaldzkim, w pokazie walk rycerskich oraz zwiedzaniu Ostródy.

W sobotę 13 czerwca, odbyła się gala finałowa konkursu, w czasie której zostały ogłoszone wyniki, Anna wprawdzie nie została laureatką ogólnopolskiej edycj, lecz podsumowuje tę przygodę tymi słowami: "To był wielki zaszczyt, móc reprezentować Gdynię w tak prestiżowym konkursie. Czuję się zobowiązana do tego, by swoją postawą zachęcać innych do brania udziału w wolontariatach, motywuje mnie to również do dalszego działania. Mimo iż nie stanęłam na podium, to i tak czuję, że wygrałam -  poznałam wspaniałych ludzi, którzy wspierali mnie przez cały wyjazd. Mam nadzieję że w najbliższym czasie znowu się z nimi spotkam."