Szanowni Maturzyści

7 lutego 2021 roku mija czas składania ostatecznych deklaracji wyboru przedmiotów zdawanych podczas egzaminu maturalnego.

→ Zapraszamy wszystkich, którzy do tej pory nie nanieśli poprawek na deklaracji składanej we wrześniu 2020 roku.

→ naniesienie poprawek na deklaracji przez wszystkich maturzystów jest konieczne ze względu na brak konieczności zdawania egzaminów ustnych w obecnym roku szkolnym.

Sekretariat jest czynny dla Was od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00

Odwiedzających prosimy o zachowanie reguł reżimu sanitarnego.

Dyrekcja IX Liceum

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r.  zajęcia  lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 31 stycznia 2021 r.

Ostateczne wystawienie ocen za semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

Zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami (m.in. podanie ocen za semestr pierwszyodbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 3 lutego 2021 r. w godzinach 17.30 – 19.00

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

15.01.2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

W dniu 14 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 7 w Gdyni odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gdyńskich Szkół Ponagimnazjalnych w pływaniu. IX Liceum reprezentowała czwórka uczniów: Bartosz Ogórek z klasy III D, Mateusz Nowy z klasy I B, Rafał Lenckowski i Kacper Polkowski z klasy I C.

Nasi pływacy potwierdzili swoje wysokie umiejętności, zajmując bardzo dobre miejsca w rywalizacji  z rówieśnikami z pozostałych gdyńskich szkół średnich. Kolejny raz klasą samą dla siebie okazał się Bartosz Ogórek, który zwyciężył ze znaczną przewagą...

w obu najliczniej obsadzonych konkurencjach- 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Rewelacyjnie popłynął również Mateusz Nowy, który znalazł się na podium także w dwóch konkurencjach- drugie miejsce na 100 m stylem zmiennym i trzecie miejsce na 50 m stylem motylkowym.

Bardzo dobrze zaprezentowali się Rafał Lenckowski- szósty w konkurecjach 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym oraz Kacper Polkowski- siódmy na 50 m stylem klasycznym i jedenasty na 50 m stylem dowolnym.

Start reprezentacji IX LO potwierdził nieprzerwaną, znaczącą pozycję w sportowej rywalizacji szkół gdyńskich, a indywidualne osiągnięcia wymienionych uczniów dostarczyły mnóstwa pozytywnych emocji i powodów do dumy. Serdeczne gratulacje!

Marcin Góralski