Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 13 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

SZANOWNI KANDYDACI ZAKWALIFIKOWANI DO IX LICEUM

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00) potwierdzenie woli nauki kandydatów zakwalifikowanych do IX LO przez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

- oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny jest w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych do IX Liceum
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

Na terenie Akademii Marynarki Wojennej w sobotę 22 kwietnia sześcioosobowa reprezentacja IX LO wzięła udział w eliminacjach rejonowych – Szkół Ponadgimnazjalnych w Pierwszej Pomocy PCK. Szkołę reprezentowali; Adam Christow z klasy III G, Klaudia Czajkowska z klasy II F, Jacek Banaś z klasy II F, Dominika Gllowala z klasy III G, Ewa Dąbrowska z klasy II F, Karolina Jankowska z klasy I D.

Zawody trwały około trzech godzin, w czasie ich trwania uczestnicy na poszczególnych stanowiskach musieli wykazać się konkretnymi umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy. W tym czasie ich czynności były weryfikowane przez przedstawicieli policji, straży pożarnej, straży miejskiej, specjalistów PCK i instruktorów pierwszej pomocy PKC. Ostatecznie reprezentacja IX LO zajęła bardzo dobre II miejsce, prezentując wysoki stopień umiejętności.
Leszek Sobieraj