Głosowanie w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego zakończyło się 2 października 2017 r. Przez 15 dni  gdynianie mogli podjąć decyzję i zagłosować na ważne dla siebie projekty. W tym roku do podziału było 5 310 198 złotych. Ogromna suma i warto było powalczyć.
W 22 dzielnicach gdynianie wybierali spośród 132 projektów. Najwięcej było ich na Dąbrowie – 10,  najmniej w Śródmieściu, Chyloni i na Leszczynkach – po trzy. 
Mieszkańcy z dzielnicy Orłowo zgłosili 7 projektów, wśród których znalazł się projekt ucznia naszego liceum Kacpra Sędora z kl. IIIc. Kacper zgłosił projekt budowy boiska wielofunkcyjnego przy IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.
Po okresie wytrwałej pracy, zaangażowaniu wielu osób, a w szczególności Kacpra, udało się osiagnąć sukces.

Dzięki głosom Orłowian budowa boiska w naszej szkole będzie możliwa. Choć projekt Kacpra nie znalazł się na I  miejscu, a na miejscu III, to właśnie dzięki rekordowej frekwencji - 46,65 %, najwyższej w Gdyni, właśnie w Orłowie zostanie zrealizowany  Projekt "+ 1" czyli „Budowa Boiska Wielofunkcyjnego przy IX Liceum Ogólnokształcącym, ul. Orłowska 57” o wartości 214 000,00 zł. Na projekt naszego ucznia głosowało 649 gdynian.


Dziękuję Kacprowi - pomysłodawcy  projektu za pracę włożoną w jego promocję, wytrwałość i poświęcony czas, pani Dorocie Twarowskiej za wsparcie i zaangażowanie, Samorządowi Uczniowskiemu z Olafem Stumskim na czele za pomoc w promocji projektu, Justynie Derek, Karolinie Jankowskiej, Sandrze Staniszewskiej i Weronice Błaszczyk  za zbieranie głosów,  społeczności uczniowskiej " Dziewiątki", wszystkim nauczycielom i ich rodzinom, rodzicom, przyjaciołom i sympatykom naszej szkoły za oddane głosy. Kochani udało się dzięki Wam!  Brawo !

Magdalena Konecka