INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Premiera RP z dnia 21 listopada 2020 r.zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 22 grudnia 2020 r.

wystawienie ocen proponowanych na semestr w IX LO:do 4 grudnia 2020 r.(termin nie uległ zmianie)

zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami, podanie propozycji ocen na pierwszy semestr odbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 9 grudnia 2020 r. w godzinach 17.30 – 19.00 (termin nie uległ zmianie)

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

przerwa świąteczna:od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021 r.

ferie zimowe:od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r.

ostateczne wystawienie ocen na semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.

klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

26.11.2020 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

W dniach 23 - 30 września uczniowie IX LO w Gdyni gościli w swoich domach uczniów Gimnazjum EMA w Bonn. Młodzież obu szkół w ciągu tego tygodnia realizowała projekty edukacyjne, których celem była promocja Gdyni i regionu, łamanie stereotypów dotyczących Polaków i Niemców oraz doskonalenie umiejętności językowych.
Program wizyty poza niezmiennymi od lat punktami, zwiedzanie Gdyni, Gdańska, wzbogacił się o nowe, atrakcyjne elementy, do których należało nowe Muzeum Solidarności jak również warsztaty plastyczne, podczas, których młodzież wykazała się kreatywnością wykonując prace w glinie oraz malując torby.
Ważnym punktem tegorocznej wizyty było przybycie na obchody jubileuszu dyrektora Gimnazjum EMA w Bonn pana Thomasa Harta oraz pani Reginy Zotz-Schumacher. W poniedziałek dyrektorzy obu szkół oraz uczniowie i nauczyciele uczestniczący w wymianie przyjęci zostali przez władze miasta, panią prezydent Ewę Łowkiel i naczelnik wydziału edukacji UM panią Krystynę Przyborowską.

Zwieńczeniem programu był poniedziałkowy wieczór pożegnalny, podczas, którego młodzież i rodzice polskich uczniów mieli możliwość usłyszeć od osób, które zainicjowały ideę wymiany jak to wszystko się zaczęło. Podczas tego ostatniego wieczoru zaprezentowane zostały zrealizowane przez młodzież obu szkół projekty.
Druga część projektu XX wymiany polsko-niemieckiej przewidziana jest na marzec 2015 roku, kiedy to polscy uczniowie odwiedzą swoich przyjaciół w Bonn. Wymiana polsko-niemiecka to ważne przedsięwzięcie zarówno dla nas jak i dla naszych partnerów.
Jego realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego i zaangażowania rodziców uczniów goszczących młodzież polską i niemiecką.
Należy podkreślić fakt, że Urząd Miasta Gdynia oraz instytucja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy od lat w znaczącym stopniu wspiera finansowo naszą ideę wymiany. Kontynuowania wymiany jest możliwe dzięki udziałowi uczniów i nauczycieli obu stron w przedsięwzięciu oraz ich zaangażowaniu.