Szanowni Maturzyści  

  

7 lutego 2021 roku mija czas składania ostatecznych deklaracji wyboru przedmiotów zdawanych podczas egzaminu maturalnego.   

  

→ Zapraszamy wszystkich, którzy do tej pory nie nanieśli poprawek na deklaracji składanej we wrześniu 2020 roku.  

  

→ naniesienie poprawek na deklaracji przez wszystkich maturzystów jest konieczne ze względu na brak konieczności zdawania egzaminów ustnych w obecnym roku szkolnym. 

  

Sekretariat jest czynny dla Was od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00  

  

Odwiedzających prosimy o zachowanie reguł reżimu sanitarnego.  

  

Z poważaniem  

Dyrekcja IX Liceum  

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

 

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r.  zajęcia  lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 31 stycznia 2021 r.

 

Ostateczne wystawienie ocen za semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.                                         

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

Zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami (m.in. podanie ocen za semestr pierwszyodbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 3 lutego 2021 r. w godzinach 17.30 – 19.00

 

 

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

15.01.2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

 ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

 

  1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.       Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

 

"Ogólnopolskie wybory książek" za nami. Przeprowadzono je 19 i 20 marca  z wykorzystaniem Mobilnej Komisji Wyborczej, w skład której wchodzili uczniowie: Agnieszka Trocha, Dorota Binkowska, Julia Pardo, Kamil Bryk i Stanisław Rojek, wspomagający bibliotekę w organizacji wyborów (serdecznie dziękujemy) oraz nauczyciel bibliotekarz. Zorganizowano dwie komisje, które odwiedziły wszystkie klasy na lekcjach języka polskiego lub wiedzy o kulturze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnie podliczyliśmy wyniki i oto co się okazało ... 306 uczennic i uczniów Dziewiątki wybrało książki, które wzbudziły ich zainteresowanie, a przeczytanie dostarczyło intelektualnej przyjemności. O czym świadczą wyniki?. Przede wszystkim o zdecydowanej przewadze szeroko pojętej literatury fantasy- zdecydowanie dominują: "Gra o Tron" G.R.R. Martina, powieści Andrzeja Sapkowskiego, J. R.R. Tolkiena, "Metro 2033" Głuchowskiego i "Igrzyska śmierci" Collins. Lubicie też horrrory Kinga, książki o problemach dorastającej młodzieży i, co cieszy, doceniacie także dobrą powieść obyczajową czy psychologiczną. Prezentujemy częściowe wyniki głosownia i oczywiście  zachęcamy do czytania. Pełne wyniki w zakładce Biblioteka.

Łucja Barańczak i Barbara Buller

 

w tabeli  nie uwzględniono tytułów pojawiających się sporadycznie (1-3 razy), a było takich ponad 40

LP

Tytuł

Autor

Liczba oddanych głosów

1

„Gra o tron”

George R. R. Martin

32

2

wybrana powieść np. Misery, Carrie, Miasteczko Salem,

S. King

26

3

Władca Pierścieni

J.R.R.Tolkien

23

4

Wiedźmin

A. Sapkowski

22

5

Igrzyska śmierci

S. Collins

19

6

Metro 2033

D. Głuchowski

17

7

Zwiadowcy

J. Flanagan

15

8

Gwiazd naszych wina

J. Green

13

9

Zbrodnia i kara

F. Dostojewski

13

10

Mistrz i Małgorzata

M. Bułhakow

11