INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

Zgodnie z komunikatem  Ministra Edukacji Narodowej zajęcia  lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do  26 lutego 2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

12.02.2021r.

W dniu 24.03.2015r. grupa 14 uczniów wraz z opiekunami oraz panią dyrektor Wiesławą Krysztofowicz, wróciła z jubileuszowej wizyty w Niemczech. Młodzież gościła u uczniów z Gimnazjum EMA w Bonn, którzy odwiedzili nasze miasto we wrześniu 2014 roku. Organizatorzy zadbali o niezwykle interesujący program pobytu. Nie zabrakło ciekawych projektów artystycznych (wykonanie prac plastycznych, zajęcia w galerii sztuki), zwiedzania Bonn (dom Beethovena, Dom Historii, Stare Miasto) i Kolonii.

Grupa wspięła się do ruin zamku Drachenfels, z którego młodzież mogła podziwiać niezwykłe krajobrazy terenów leżących nad Renem. W sobotę w auli szkoły uczniowie wysluchali koncertu w wykonaniu orkiestry i chóru złożonego z uczniów Gimnazjum EMA i ich rodziców. Wykonane zostało bardzo poruszające oratorium Karla Jenkinsa "The Armed Man - A Mass For Peace", które pan dyrektor Thomas Harth zadedykował pokojowi na świecie i wzmacnianiu przyjaźni między narodami. Wspomniał także genezę naszej wymiany i podziękował za długoletnią współpracę naszych szkół. Młodzież bogatsza o nowe doświadczenia i wiedzę na temat Niemiec już planuje wakacyjne spotkania z poznanymi uczniami z Bonn.
Wyjazd został sfinansowany przez rodziców, Urząd Miasta w Gdyni oraz Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.