Szanowni MATURZYŚCI !!!

harmonogram odbioru świadectw maturalnych dla poszczególnych klas - 11 sierpnia - znajduje się poniżej (w artykułach)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SZANOWNI KANDYDACI !!

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

12 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

(na stronie IX LO, na tablicach ogłoszeń w szkole oraz w systemie naboru)

od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2020 r. (w godz. 9.00 - 15.00)

potwierdzenie woli nauki w IX LO poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

-oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- 2 zdjęć (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

- odpisu skróconego aktu urodzenia (kopia)

- karty zdrowia

- wypełnionego kwestionariusza

(kwestionariusz przygotowany przez szkołę dostępny będzie w szkole
oraz na stronie internetowej IX LO w zakładce „rekrutacja”)

Ogłoszenie list uczniów przyjętych i nieprzyjętych:
19 sierpnia 2020 r. (środa) godz. 14.00

w przypadku niezakwalifikowania się kandydata wnioski o ponowne rozpatrzenie składać można w szkole od 12 sierpnia

na formularzu dostępnym w szkole lub na stronie szkoły w zakładce „rekrutacja”

wnioski te będą rozpatrywane po 19 sierpnia
w przypadku zaistnienia wolnych miejsc

18 września bieżącego roku w Tuchomiu odbyła się integracja klas pierwszych. Pod wodzą Samorządu Szkolnego, w tym przewodniczącego Adama Labuhna cztery grupy pierwszaków wzięły udział w wielu konkurencjach które wymagały dużego zaangażowania ze strony wszystkich członków klasy. Choć bez współpracy się nie obyło, potrzebny był także spryt i dużo samozaparcia, a nawet umiejętność tańca. Konkurencji było tyle, że każdy mógł odnaleźć coś, w czym czuł się dobrze...

– artystyczne dusze mogły popisać się  pisaniem piosenki, urodzeni liderzy mieli okazję poprowadzić całą grupę, natomiast ci bardziej energiczni z pewnością odnaleźli się  podczas ataku na balony innej klasy. Znalazła się nawet konkurencja dla tych, którym niekoniecznie „podpasował” wychowawca. To był jedyny dzień, w którym można było bezkarnie….zmumifikować nauczyciela!

Gdy nie podziwialiśmy klasowych kotów, wzrok przyciągał las i jezioro, nad którym rozgrywała się większość konkurencji. Na zgłodniałych nie tylko wrażeń uczniów czekała gorąca grochówka i bułki i chwila wytchnienia na rozległym trawniku razem ze wszystkimi klasami. W taki dzień nie sposób było nie zintegrować się z innymi – bo przecież taki był zamiar!

Zuzanna Kozłowska