Szanowni Maturzyści

7 lutego 2021 roku mija czas składania ostatecznych deklaracji wyboru przedmiotów zdawanych podczas egzaminu maturalnego.

→ Zapraszamy wszystkich, którzy do tej pory nie nanieśli poprawek na deklaracji składanej we wrześniu 2020 roku.

→ naniesienie poprawek na deklaracji przez wszystkich maturzystów jest konieczne ze względu na brak konieczności zdawania egzaminów ustnych w obecnym roku szkolnym.

Sekretariat jest czynny dla Was od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00

Odwiedzających prosimy o zachowanie reguł reżimu sanitarnego.

Dyrekcja IX Liceum

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r.  zajęcia  lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 31 stycznia 2021 r.

Ostateczne wystawienie ocen za semestr pierwszy:do 22 stycznia 2021 r.

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna klas I–III oraz zakończenie semestru pierwszego:26 stycznia 2021 r.

Zebranie z rodzicami oraz indywidualne konsultacje z nauczycielami (m.in. podanie ocen za semestr pierwszyodbędą się zdalnie, w formie ustalonej przez wychowawcę klasy w środę 3 lutego 2021 r. w godzinach 17.30 – 19.00

W celu ułatwienia kontaktu z nauczycielami podczas konsultacji podajemy służbowe adresy mailowe

15.01.2021 r.

Dyrektor Wiesława Krysztofowicz

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

I znowu sukces.

To już kolejna edycja Szkolengo Konkursu Kolęd, dzięki której kolejne roczniki  naszych  uczniów integrują się wspólnie śpiewając, tańcząc i wymyślając fantastyczne stroje. W tym roku ta niepowtarzalna impreza odbyła się 18.12.2015 i dzięki zaangażowaniu klas pierwszych mogła oczarować widzów i jury swoją kreatywnością.

Mnogość pomysów na strój i aranżację sceniczną  oraz śpiew nie tylko w języku angielskim, ale również niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, a nawet kaszubskim pokazały wysoki poziom artystyczny.

Tegoroczny Konkurs postawił   jury przed  bardzo trudną decyzją. Do tej pory to się nie zdarzyło!  Po bardzo burzliwych obradach jury wydało werdykt, gdzie zwycięzców było wielu.

Przyznano dwie pierwsze nagrody klasom Ia i Ib, a klasy Ic i Id zajęły równorzędne drugie miejsce.

Gratulujemy!!!

W tym roku każda klasa miała również swojego LIBERO, a wśród nich jury wyłoniło i nagrodziło najciekawszych. Pośród elfów, choinek, mikołajów, aniołków i innych intrygujących postaci zauważono: z klasy Ia balerinę i saksofonistkę. Z klasy Ib urzekł wszystkich bałwanek. Z klasy Ic Marylin Monroe z osobistym biurem ochrony, a z klasy Id człowiek- choinka.

Dziękujemy Wam za  zdrową rywalizację, a przede wszystkim za wspólną zabawę w tej wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Niech wszystkie Wasze uśmiechy będą płatkami śniegu, którego tak teraz brakuje. Wierzymy, że w nowym miejscu i w nowych murach bedzie to nadal ekscytujący Konkurs.

Organizatorzy: Inga Ziółkowska, Sylwia Ratajczyk, Ewa Majewska, Samorząd Uczniowski.

Zredagowała: I.Ziółkowska